Tunus Turları

: Tunus Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 4 Gece 4* Otel Konaklama
: Pek çok turistik, tarihi ve doğal güzelliği içinde barındıran Tunus'ta değişik tatil seçeneklerini bir arada bulabilmek mümkün. Dünyanın en zengin mozaik galerisi Bardo Müzesi, Kartaca Harabeleri, ince kum plajlar, beyaz boyalı kerpiç evleri, dalış merkezleri sizleri bekliyor!
TUNUS TUR PROGRAMI
 
1. GÜN - İSTANBUL / TUNUS / HAMMAMET  
Atatürk Havalimanı’nda buluşma THY tarifeli uçağı ile İstanbul’dan Tunus’a Uçuş. Havalimanı’nda SEVALTUR rehberi tarafından karşılama. Hammamet şehrine geliş  ve otelimize yerleşmenin ardından otantik Medina çarşıları ve limanın gezilmesi Akşam yemeği otelimizde
 
2. GÜN - TUNUS / HAMMAMET 
Otel’de alınan sabah kahvaltısından başkent Tunus’a hareket, ardından Turistik Sidi Abu Said bölgesine geliş. Şehrin girişinde hâkim bir tepede yer alan ve beyaz boyalı kerpiç evlerin mavi cumbalı ülkenin sembollerinde olan bu bölgenin gezilmesi ve en tepedeki otantik çayhanede bölgeye özgü çam fıstıklı çay ikramı. Ardından Romalıların Kartaca’ya alteratif bir liman şehri olarak inşa ettikleri Tunus şehrinde Fransa Bulvarı, Bab El Bahir ile İbn Haldun anıtının görülmesi. Osmanlı camileri ve beyler türbesinin gezilmesi. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Bardo müzesinin görülmesi. Ülkenin ikinci büyük ve önemli camii olan Zeytuniye Camii ve medresesi ziyareti. Parlamento, Bakanlıklar ve Başkanlık sarayının da içinde bulunduğu meydanın görülmesi. Şehrin otantik özelliğini yansıtan Medina çarşında serbest alış veriş imkânı ardından Hammamet’e dönüş. Akşam yemeği otelimizde
 
3. GÜN - KAYREVAN   
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Kayrevan şehrine hareket, Kuzey Afrika’da İslamiyet ile tanışan bölgelerden olan Keyrevan’a geliş 670 – 675 tarihleri arasında Afrika Fatihi Sahabi Ukbe bin Nafii tarafından askeri üs olarak inşa edilen bu şehirde Ukbe bin Nafii Camii ile sahabe efendilerimizden Hudeybiye’de hazır bulunmuş, Rıdvan Biatına iştirak etmiş sahabi efendilerimizden Ebu Zamaa El Belevi’nin kabrinin ziyareti. Aglebiler döneminde yapılan dev su havuzlarının görülmesi. Tarihi Kayrevan çarşılarında alışveriş imkânı. Romalılar döneminden kalma Kolezyumun bulunduğu El-Cham şehrine ziyaret ardından ülkenin ünlü tatil beldesi Sousse şehrine geliş şehir turu sonrasında otele hareket. Akşam yemeği otelimizde.
 
4. GÜN - KAYREVAN / EL CHAM 
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra  serbest  gün. İsteyen konuklarımız ekstra düzenlenecek turlarımıza katılabilirler.
 
5. GÜN - TUNUS / İSTANBUL  
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Panoramik şehir turu ardından havalimanına transfer tarifeli ……uçağıyla İstanbul’a hareket …. İstanbul’a varış.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
4/5 yıldızlı otellerde iki kişilik odalarda konaklama
Açık büfe sabah kahvaltıları
Akşam yemeği
Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Gidiş –Dönüş ekonomi uçak bileti 
Şahsi harcamalar
Öğlen yemekleri
Otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı   ( 15,00 TL )
 
Vize Bilgileri
Tunus Turumuz için vize uygulaması bulunmamaktadır.