Malta Turu

: Malta Turu
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4* Otellerde Konaklama
: Malta; En eski yerleşim yerlerinden biri olan Mdina, Malta adasının ortasındaki bir tepenin üstüne kurulmuştur. M.Ö. 1500 yılında kurulmuş olan kente önce Finikeliler sonra Romalılar gelmiş. Kente Melita adını vermişler. MS 400'lü yıllarda şehrin surları yapılmış.

Malta Tur Programı

 

1. GÜN

10:30 Atatürk Havalimanı buluşma. THY 12:30 Uçağı ile Malta'ya uçuş. Rehberimizce karşılama.
Otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

2. GÜN

Sabah Kahvaltısının ardından Valletta Başkent Turu (4 saat) Valletta görülmesi gereken yerler şöyledir: St. John`s Co Cathedral burası Malta'nın en büyük ve önemli Katedrali ve içerisinde İtalyan ressam Caravaggio`nun ünlü tablosunu barındırmaktadır. Palace Armoury ve Palace State Rooms müzeleri ve Barrakka Bahçeleri burası Başkentin harika manzarası ve Osmanlı / Malta savaşının başlama noktasını göründüğü yere gidiyoruz ve gezimizi tamamlayarak otelimize dönüş yapıyoruz. Serebest saatler Konaklama Otelimizde.

3. GÜN

Sabah Kahvaltısının ardından Yarım Günlük  Mdina+Mosta+Crafte Village Turu+Sliema turumuzu yapmak üzere Mdina`ya gitmek üzere ayrılıyoruz. Burası bir kale görünümünde olan bir şehirdir ve Maltanın ilk başkentidir. Ayrıca sessiz şehir olarakta anılmaktadır. Dar sokakları ve ilginç mimarisi ile göz kamaştırıyor. Turumuza Mosta ile devam ediyoruz. Mosta kilisesi Kubbe büyüklüğü ile Avrupada 3. dür. Savaş Zamanı atılan bir bomba kilisenin içine düşüyor ve tesadüfen patlamıyor. Bomba kilise içerisinde sergilenmektedir. Turumuza Crafte Village ile devam ediyoruz. Burası Malta'nın el sanatları ve cam işlerinin yapıldığı köy. Burada cam işleme sanatının nasıl yapıldığına şahit oluyoruz ve alış veriş için zaman ayırıyoruz  ve Turumuzu burada tamamlayarak otelimize doğru hareket ediyoruz.

4. GÜN

Sabah Kahvaltısının ardından Serbest saatler. 12:00 odaların boşaltılması. 12:45 Havalimanına hareket. THY 15:05 uçağı ile İstanbul'a Uçuş. 18:25 Yerel saat ile iniş.
 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

THY  İstanbul - Malta - İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Bileti
4* ve 5* Otellerde 3 Gece Kahvaltı Konaklama
Programda belirtilen turlar
Yerel Rehberlik Hizmeti  İngilizce / Türkçe
Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen, Akşam Yemekleri
Vize   120 €
Otel Ekstraları

Müze Girişleri;

Palace Armoury Ve Palace State Rooms:

Yetişkin: 10.00 €  12 Yaş Grubu Çocuk İçin 7.00 € , 6 Yaş Altı Ucretsiz.

St.John`S Co Cathedral :

Yetişkin: 6.00 € 12 Yaş Grubu Çocuk İçin   4.60 €, 12 Yaş Altı Ücretsiz.