Kudüs Turları

: Kudüs Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 4 Gün / 3 Gece 4* Otel Konaklama
: Kudüs, 6 bin yıllık tarihin adıdır. M.Ö. 10. yüzyıldan bu yana Museviliğin en kutsal şehri ve ruhani merkezidir. Aynı zamanda şehir Hıristiyanlık için tarihin başladığı ve biteceği yerdir. Müslümanlar için de Mekke ve Medine’den sonra üçüncü kutsal mekânın bulunduğu şehirdir.
Gidiş TarihiDönüş TarihiGece SayısıKonaklamaFiyat
16/12/2015 19/12/2015 3 4* Konaklama ( THY İLE ) 590.00 € / 2006.00 TL
26/12/2015 29/12/2015 3 4* Konaklama ( THY İLE ) 590.00 € / 2006.00 TL
KUDÜS TUR PROGRAMI
 
1.Gün                  :  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali SEVAL TUR kontuarı önünde Saat 05.00’de buluşma. Check in işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait PC 781 sefer sayılı uçakla saat 07.10’de Tel Aviv’e hareket. Saat 09.10’da Tel Aviv’e varış. Gümrük vize işlemlerinden sonra servis aracımızla Peygamberler şehri olan Kudüs-ü Şerif´e hareket ederek konaklama yapacağımız otelimize varıyoruz. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme, konaklama otelimizde.
 
2.Gün                  Sabah namazımızı Mescid-i Aksay’da kılıyoruz, Namaz sonrası kahvaltı otelimizde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret. Sonrasında Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa Peygamberin. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelimizde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.
 
 3.Gün                    Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varıyoruz. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek gezilmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş, namaz sonrası otele dönüş ve konaklama otelimizde.
 
4.Gün                   : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret ediyoruz. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden biri olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat sonra şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesinin akabinde Yafa şehrine hareket. burada Yafa Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesinin gezilmesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Yafa´dan Tel-aviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 782 Sefer sayılı uçakla saat 15.30’ta İstanbul’a      ( S.GÖKÇEN ) uçuş. Saat 18.30’de İstanbul’a varış.
 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*PEGASUS ile IST-TLV-IST Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
*Kudüs’te Belirtilen ( Nationel Otel, vb )  otellerde Kahvaltı + Akşam yemekli konaklama ( 3 gece konaklama )
*Programda belirtilen tüm Turların uygulanması
*Vize işlem ücretleri ve Seyahat sağlık sigortası
*Tüm transferler Geziler ve Profesyonel Rehberlik hizmetleri.
*Tüm havalimanı vergileri
*Tek kişilik oda farkı 200 €
*0-2 Yaş 100 €  ( Yataksız )
*3-11 Yaş 450 €  ( Yataksız )

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Pegasus Havayolları Uçak içersinde 20 € karşılığı yemek hizmeti vermektedir.
*Yurdışı Çıkış harcı     ( 15.00 TL )
*ÖĞLEN Yemekleri
*Otel ekstraları
*Yemeklerde alınacak Kapalı içecekler.
*Tüm kişisel harcamalar.
  

Gerekli Bilgiler 

*Pasaportlarında Suriye vizesi bulunan yolcularımız bu pasaport ile İsrail 'e giriş yapamazlar.
*Pasaport fotokopilerinin acentamıza ulaşması halinde 2 hafta içerisinde vize alınmaktadır.
*En az 6 ay Süresi olan pasaport 
*Anne isim, baba isim, dede isim soyisim (babanın babası)
*İş bilgileri, iş adresi, ev adresi, cep numarası, ev numarası varsa mail adresi
*Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.
*Tel Aviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir.
*Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir.
*Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.
 

REZERVASYONUNUZUN GEÇERLİLİK KAZANMASI İÇİN 2 GÜN İÇERİSİNDE 200 € MEBLAĞIN AŞAĞIDAKİ HESAP NUMARASINA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

Banka hesap numaraları

 

BANKA ADI : TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

HESAP ADI :  SEVALTUR TURİZM TİC.  LTD. ŞTİ

Şube Kodu-Adı

Hesap Numarası

Para Birimi

IBAN

190- TÜMSAN

2027477 - 101

EUR

TR68 0020 6001 9002 0274 7701 01