Fas Turları

: Fas Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4* Otel Konaklama
: Casablanca’da güneş dolu günler! Büyük bir limana sahip olan Casablanka’da sizi şaşırtacak güzellikteki okyanusu izlerken hayallere dalacaksınız. Palmiye ağaçlarının caddeleri süslediği Marrakech’de gözleriniz yeşile doyacak. Yöresel lezzetleri bir harika...

 

KESİN HAREKETLİ

 

FAS TURU

 

( CASABLABKA - RABAT - MARRAKECH )

 

GECE 4 GÜN   

 

1. Gün İstanbul (Saw) - Casablanca 

 

 
2. Gün Casablanca - Marrakech

Otelde alınan kahvaltı sonrası Marakeş şehir turunda 800 yıllık Koutoubia Camii, egzotik şehirde dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek Medina’da, uzun yıllar şehri yönetmiş Paşa Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz., Ardından maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI ’sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Yemekten sonra Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Şehir turumuz Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Öğleden sonra alış veriş imkânınız olacaktır. Akşam yemeği otelimizde.

 
3. Gün Marrakech - Casablanca
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından, Kazablanka şehir merkezine hareket ediyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Tarihi Kazablanka şehir turumuzda, Muhammed V meydanı, Hassan II Camisi, Medina, Corniche Bulvarı görülecektir.  1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en büyük camisi olan yapıda iç mekânda 25.000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
4. Gün Casablanca - Rabat

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından, Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Baskent Rabat’a gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve Darih denilen Krallarin Mezarlari gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. Tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Aksam saatlerinde Casablanca şehrine döneceğiz Akşam yemeği otelimizde alınacaktır

 
4. Gün  Casablanca - İstanbul (Saw )
Otelde alınacak kahvaltının ardından Kucuk bir Kazablanka Turu Yaparak serbest zamanın ardından Kasablanka havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Airarabia Yolları ile saat 17.00 İstanbul’a hareket. Saat 23.20 ’de Sabiha Gökçen havalimanına varış.

Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle…

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ø  AIR ARABIA ISTANBUL/CAZABLANKA/ İSTANBUL UCAK BILETI

Ø  4* Otellerde iki kişilik odalarda konaklama

Ø  Açık büfe sabah kahvaltısı

Ø  Havalimanı – Otel – Şehir (Tüm transferler)

Ø  Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

Ø  Türkçe rehberlik hizmetleri

                Ø  Akşam Yemekleri

 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ø  Şahsi harcamalar

Ø  Otel ekstraları

Ø  Öğle yemeği

Ø  Yurt dışı çıkış harcı

Tek Kişilik Oda Farkı 120 €
0-2 Yaş Free
3-11 Yaş 475€ 

 

 
Fas Turları Vize Bilgileri
Fas Turu için vize uygulaması bulunmamaktadır.
6 Ay süreli pasaportunuzun olması yeterlidir.