Dubrovnik Turları

: Dubrovnik Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 3* 4* Otel Konaklama
: Dubrovnik eski şehir meydanı UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış durumdadır. Burada görkemli kuleler ve surların yanı sıra Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi ve Orlando Heykeli gibi önemli yapıları görmeniz mümkündür.

DUBROVNİK TUR PROGRAMI

 
1. GÜN - İSTANBUL / SARAYBOSNA MOSTAR ( BOSNA HERSEK ) / DUBROVNİK ( HIRVATİSTAN )
Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Dubrovnik’e doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. Yol üzerinde durağımız Mostar’daki Mostar Köprüsü. Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi,Eski Hamam, Müslüm Bey Konağı ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor ve devamında Adriyatik’in incisi Dubrovnik’e varıyoruz.Panoramik şehir gezisi. Eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, 14. yüzyıldan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar keşif duraklarımız. Gezinin ardından, ilk günün yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otelimize doğru hareket ederek, yerleşiyoruz. Geceleme otelde. Mostar gezisi tura dahil.
 
2. GÜN - DUBROVNİK ( HIRVATİSTAN ) / BUDVA / PODGORİCA ( KARADAĞ )
Sabah, kahvaltının ardından isteyenler Dubrovnik’te alışveriş keyfi, isteyenler de tam günlük, ekstra Karadağ Gezisi ile geçirebilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. (60 € ) geceleme otelde. Dubrovnik (Hırvatistan) – Poçitel, Saraybosna (Bosna Hersek) Sabah kahvaltının ardından Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde ki tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna Nehri kıyısında Neretva Nehri’nde Türk çayı yudumlama keyfi .Saraybosna’ya varış. Panoramik şehir turu ardından konaklama için otele yerleşiyoruz.
 
3. GÜN - SARAYBOSNA ( BOSNA HERSEK ) / İSTANBUL
Sabah, kahvaltısı ve otel çıkış işlemlerinin ardından Saraybosna Şehir Gezisi başlıyor. İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Daha sonraki durağımız Baş çarşı olacak. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Fransız Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2.Dünya Savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camiileri keşif duraklarımız . Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket.İstanbul’a varış ve vedalaşma.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Pegasus Airlines uçak bileti gidiş dönüş 
Program dahilinde yapılacak tüm transferler
3 ve 4 * otelde iki kişilik odalarda oda kahvaltı  konaklama
Rehberlik hizmetleri
 
0-2 yaş çocuk     :  100 € 
2-12 yaş çocuk   :  429 € 
Sgl farkı              :    70 €
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar, Otel ekstraları, Yurt dışı çıkış harcı (15,00 TL), mola harcamaları. Uçakta ve mola yerlerinde alınacak tüm  yiyecek ve içecekler. Tüm extra olarak belirtilen turlar