Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır şehri Osmanlı döneminde Diyar-i Bekir olarak nitelendirilmiş ve Türkiye’nin Güneydoğusunda yer almaktadır. Diyarbakır karasal iklime sahiptir. Bağlar, Bismil, Dicle, Ergani, Eğil, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Çermil, Çınar, Çengüş merkezdeki ilçeler dâhil 16 ilçeye ayrılır. Diyarbakır geliri genel olarak tarıma dayanır, ayrıca hayvancılık ve sanayiye dayanır geliri. 

İstanbul’dan Diyarbakır’a karayoluyla 17 saat sürmektedir. Uçak biletinizi Temin ettirdiğiniz takdirde 1 saat 50 dakika uçakla seyahat etme şansınız oluyor. Uygun bilet seçenekleriyle Seval Turizm seyahat acentasından uçak bileti temin edebilirsiniz. Ankara’dan Diyarbakır’a uçak bileti aldığınızda seyahatiniz 1 saat 20 dakika, otobüsle 13 saat sürmektedir.

Diyarbakır’dan uçuşları 0212 486 4151 numaralı telefonumuzdan ya da www.sevaltur.com da ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır’dan uçuş noktaları,

  • İstanbul Atatürk havalimanından THY ve Onur Air,
  • İstanbul Sabiha Gökçen’den Anadolu jet, Pegasus,
  • Ankara’dan Anadolu jet,
  • İzmir’den Pegasus ve Sun Express,
  • Diğer illerden uçak bileti için, bizi 0212 486 41 51 no’lu telefondan öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır Uluslararası havalimanı şehir merkezinde olup, ulaşımda sorun yaşanmamaktadır.

Diyarbakır ilinin kendisine ait özel yemeklerinden sabah olmazsa olmaz ciğer, salçalı mumbar dolması, çartlak kebabı, ekşili tavuk ve daha birçoğuna ulaşmak için uçakla 2 saatte ulaşıp aynı gün dönebilirsiniz. Yöresel oyunlardan Delilo, Govend(halay), Çepik ve diğerleri.

Diyarbakır’da görünmesi gereken yerler, Hz. Ömer Camii, Ulu Camii, Sait paşa konağı, Ziya Gökalp müzesi, Deliller hanı, Diyarbakır surları, kiliseler, camiler, köprüler ve gezilmesi gereken yerler için SEVAL Turizm’den uçak bileti almanız yeterli. Turlar ve diğer detaylar için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.