Budapeşte Turları

: Budapeşte Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4 Gün 4* Otel Konaklama
: Budapeşte, Estergon, Szentendre, Visegrad, Bratislava, Prag, Karlovy Vary, Viyana, Grinzing. Çok sayıda yeşillik alan ve doğal alanlar kentin doğal güzelliklerini meydana getirir. Donau Auen Ulusal Parkı, Schonbrunn Saray Parkı, Belvedere Saray Bahçeleri ve daha fazlası

BUDAPEŞTE TURU PROĞRAMI 

 

1. GÜN  İSTANBUL – BUDAPEŞTE

Atatürk Havalimanı’nda 09:45 THY kontuarı önünde buluşma THY 11:45 tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket 14:20 Budapeşte’ye varış. 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan Nazlı Budin’i tanıyacağımız şehir turunda Kanuni’nin emri ile irşat için Budin’e gönderilen ve burada şehit düşen Gülbaba Türbesi’nin ziyareti. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri’nin görülmesi. Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi, Kütüphane ve Budin savunmasının son şehidi Abdi Paşa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Gellert (Gürzü İlyas) Tepesi ardından akşam yemeği konaklama..

 

2. GÜN  VİYANA

Otel’de alınan sabah kahvaltının ardından Viyana’ya hareket Avrupa’da zarafetin müzik ve mimari ile dantel gibi bir doku oluşturduğu Viyana’da görkemli gotik mimarisi ile inşa edilen ve Viyana önünde Osmanlı’nın bıraktığı toplardan dökülerek çanlarının imal edildiği şehir merkezindeki Stephan Katedrali, ünlü Viyana Operası, Hofburg ve Belveder Sarayları’nın dıştan görülmesi. Sanat eseri bahçe mimarisine haiz yazlık Schonburnn sarayının bahçelerinin gezilmesi. İlginç mimarisi ile turistlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden Hunderwasser Binası, Tuna kenarındaki camii, Türk Şansı Parkı ve içindeki güzel çinileri ile Osmanlı Çeşmesi’nin görülmesi. II. Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’nın Otağ-ı Hümayun’u kurduğu Kahlenberg Tepesi’nden Viyana’nın seyredilmesi ardından akşam yemeği konaklama.

 
3.GÜN  SENTEDRE / VİŞEGRAD / ESTERGON
Otel’de alınan sabah kahvaltının ardından, tam gün turumuz için hareket. El işlemesi masa örtüleri, hediyelik eşyaları ile ünlü Sentendre’de alışveriş molası. Tuna’ya hâkim bir tepedeki Vişegrad kalesinin gezilmesinin ardından Macaristan’ın ilk başkenti ve halen dini merkezi olan Estergon’a geliş. Kralların taç giydiği Macaristan’ın en büyük katedralinin ve stratejik konumu dolayısı ile Kanuni tarafından fethedilen ve Osmanlı tarihinde büyük önemi olan ve Estergon Kalesi’nin gezilmesi Kale burçlarından Slovakya’nın seyredilmesi. Ardından akşam yemeği konaklama.
 
4.GÜN  BUDAPEŞTE / İSTANBUL
Otel’de alınan sabah kahvaltının ardından, Tuna’daki tekne gezimizde zarif mimarisi ile Parlamento Binası, görülmesi, ardından Budapeşte havaalanına hareket. 13:45’te THY ile İstanbul’a hareket, 16:40’ta İstanbul’a varış. Bir sonraki tur programımızda görüşmek ümidiyle
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* 4 yıldızlı otellerde iki kişilik odalarda konaklama
* Açık büfe sabah kahvaltıları
* Akşam yemeği
* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
* Tuna nehrinde tekne turu 
* Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
* Rehberlik hizmetleri
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* THY Uçak bileti
* Vize Hizmetleri 120 €
* Yurtdışı Çıkış Fonu  15 TL
* Öğle APARATİFLERİ