Haberler

Yurtiçi Uçak Bileti

Umre

Hac

Vize İşlemleri

Firma Profili

Bosna Hersek - Karadağ Turu

: Bosna Hersek - Karadağ Turu
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4* Otel Konaklama
: Osmanlının Avrupa’da çırpınan yetimi... 500 yıllık tarihimizin olduğu Sırpların, Boşnakların ve Hırvatların Osmanlı hoşgörüsüne sığınarak uzun yıllar bir arada yaşadığı, Osmanlının ayrılırken uğrunda ağıt yakıldığı, Ecdadımızın çok sayıda eseriyle mührünü vurduğu topraklar.
Gidiş TarihiDönüş TarihiGece SayısıKonaklamaFiyat
04/10/2014 07/10/2014 3 4 * Otellerde Konaklama 575.00 € / 3340.75 TL

 

BOSNA HERSEK ve KARADAĞ TURU PROGRAMI

 

1. GÜN :  İSTANBUL– SARAYBOSNA

Uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali SEVALTUR Kontuarı önünde buluşma. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerinin ardından 2 saatlik bir uçuşla Saraybosnaya varıyoruz. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna Şehir Gezisine başlıyoruz. Turumuza Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaretle başlıyoruz. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardindan Baş çarşıya gidiş, 1992-1995 yılların arasında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezintinin, ardından öğle yemeğimizi alacağımız Sac Borek restoranta gidiyoruz. Meşhur Boşnak Böreğinin ardından, Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret ettikten sonra. Ferhadija caddesinde gezinti, Akabinde Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir ardından tadı dilden dile dolaşan Boşnak Köftesi ( Cevabi ) ziyafeti. Akşam yemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama.

2. GÜN : SARAYBOSNA - MOSTAR - BUDVA

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklaşık 2.5 saat sürmektedir. Ilk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) köprusünü görme  daha sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu uzerinde Partizan askerleri tarafindan sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye  tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Bosna'nın meşhur kuzu çevirmesini yiyoruz. Yemeğin ardından Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar  Köprüsünü ziyaret Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostar’ı seyir ve alisveris icin serbest zaman daha sonra Karadağ'ın Budva şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

3. GÜN :  BUDVA

Otel’de alınan sabah kahvaltısına mütakiben muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola.Yerel restorantta öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Budva'nın tadını doyasıya çıkartabilmemiz için serbest zaman. Turumuzun bitiminde otelimize varış. Akşam yemeğimizi meşhur balık restorantında yiyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN :   BUDVA - PODGORİCA - İSTANBUL

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından başkent Podgoricaki havalimanına hareket. Yol üzerinde molalar vererek Havalimanına varıyoruz. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1086 sefer sayılı uçuş ile 14:25’de İstanbul' hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 17:10'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

AÇIKLAMA: 
Ön kayıt için 200 € peşinat tahsil edilir.
Kesinleşen tur sonrası iptallerde bilet otel no show kesintisi yapılır.(Tur bedelinin % 50 si)
Turun ertelenmesi veya iptalinde peşinat kesintisiz iade edilir.
SEVALTUR havayolu ile yolcularımız arasında  aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak  saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek  ve kabul ederek turu satın almışlardır.
Her türlü soru ve önerileriniz bizi arayınız.
 
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 
 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş –  dönüş uçak bileti ve alan vergileri,
 • Saraybosna’da 1 gece 4 yıldız otelde Budvada 2 gece 3 veya 4 yıldız otelde oda kahvaltı  konaklamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri ( 3 öğle , 3 akşam yemeği. Yemeklerde alınan 1 içecek dahildir)
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
 • Şehir konaklama vergileri ve sigortası
 • Programda belirtilen tüm şehir Gezileri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Tunnel , Blagaj Tekkesi )
 • Mostar ve Kotor şehrinde Local Rehber
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı