Belgrad Turları

: Belgrad Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4* Otel Konaklama
: Belgrad, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği bölgede kurulmuştur. Gezip görmeye değer yerleri şöyle; Kalemeydan (Belgrad Kalesi), Tito Müzesi, Terazije Meydanı, Knez Mihaylova Caddesi, Bayraklı Camii, Damat Ali Paşa Türbesi, Şeyh Mustafa Türbesi, St. Sava Kilisesi,
Gidiş TarihiDönüş TarihiGece SayısıKonaklamaFiyat
06/07/2016 09/07/2016 3 4*Konaklama ( THY İLE ) 549.00 € / 3189.69 TL
14/09/2016 17/09/2016 3 4*Konaklama ( THY İLE ) 549.00 € / 3189.69 TL
BELGRAD TURU PROGRAMI
 

1.GÜN:   İSTANBUL– BELGRAD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali SEVALTUR kontuarında önünde saat 05:30'da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 1081 sayılı sefer ile saat 07:45’te Belgrad’ a uçuş.  Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 08:30’da Belgrat’ a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından panoramik Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Askeri Müze, Kale Meydanı, Saat Kulesi  İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında mevcuttur. Turumuzun ardından otelimize transfer odalara yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:  BELGRAD ( Karlofça- Novi Sad )

Sabah uyandırma ve otelde kahvaltının ardından Karlofça-Novi Sad turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer alan, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk gideceğimiz yer Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası seyredebilirsiniz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimi için serbest zaman.Yemek bitiminde otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:  BELGRAD ( Zemun-Avala Kule’si-Tito’nun Mezarı )

Sabah uyandırma ve sabah kahvaltısnın ardından Zemun-Avala kulesi-Tito'nun Mezarı turumuza başlıyoruz. Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti gezip dolaşacaksınız. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 m yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklini "üç ayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953 'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’ nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN:  BELGRAD

Sbah uyandırma, ardından kahvaltı ve daha sonrada odaları boşaltıp transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberlerimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1084 sefer sayılı uçuş ile 20:20’de İstanbul' hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 23:00'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olanlar

 • Türk Havayolları ile Belgrad gidiş – dönüş uçak bileti,
 • Belgrad’da 3 gece 4 yıldız otelde yarım pansiyon konaklama. ( Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil )
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,
 • Şehir konaklama vergisi ve sigortası
 • Programda belirtilen Şehir Gezileri,
 • Müze yerleri giriş ücreti
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,

·        

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 
 
Vize Bilgileri
 
Vize uygulaması yoktur.
Çıkış tarihi itibari ile 6 ay pasaport süresi gereklidir.