Haberler

Yurtiçi Uçak Bileti

Umre

Hac

Vize İşlemleri

Firma Profili

Barcelona Turları

: Barcelona Turları
: Yurtdışı Turlar
: +90 212 486 41 51
: 3 Gece 4* Otel Konaklama
: Denize kıyısı olması sebebiyle stratejik bir konumu olan Barselona, Gotik, Roma, İslam, Rönesans ve Bizans izlerini taşıyor. Katalan özerk bölgesinde bulunan Barselona’da yaygın olarak kullanılan dil Katalanca’dır. Sokakta İngilizce bilen birilerini bulma ihtimaliniz oldukça yüksek.
Gidiş TarihiDönüş TarihiGece SayısıKonaklamaFiyat
16/01/2015 19/01/2015 3 4* Salles Pere Otel 599.00 € / 3480.19 TL
BARCELONA TURU TUR PROGRAMI
 
SEVALTUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Vize alımı ve vize süresi konusunda garanti verememektedir. Her türlü soru ve önerileriniz için seyahat danışmanınıza başvurabilirsiniz...
 
Barcelona Hakkında 
Efsaneye göre M.Ö.230 yılında Hannibal´ın babası Hamilcar Barca´nın komutasındaki Kartacalılar tarafından Barkeno adıyla kurulmustur. Fakat tam olarak Romalılar M.O. I. yüzyılın sonlarında bir İber yerleşkesi üzerine bugün la plaza Sant Jaume Meydanı´nın bulunduğu Mons Táber (Táber Tepesi) çevresinde Barcino´yu kurarlar. V. yüzyılda Orta Avrupa'dan gelen Vizigotlar tarafından işgal edilir ve Hispanik Vizigot krallıkların ilk başkenti olur. 718 yılında Emevi vali al-Hurr şehri fetheder ve 83 yıl Emeviler´in idaresinde Medina Barşiluna adıyla kaldıktan sonra 801 yılında Şarlman (Carlomagno) komutasındaki Frank ordusunun eline geçer.Daha sonra IX. ve XVIII. yüzyıllar arasında Barcelona Kontluğu kurulacaktır. Barcelona´nın kentsel modernleşme sürecinde onemli yer tutan birincisi 1854´de Ildefons Cerda’nın I’Eixample’sinin genişletilebilmesi için kent surları yıkılmış ve 1859 yılında ızgara biçimli kent dokusu planı el plan de l´Eixample onaylanmış ve 520 sokak bloğuyla bahçe kent yayılmasıyla L’Eixample Bölgesi gerçekleştirilerek şehirleşmesinin temelleri atılmış ve ikincisi de 1888 Evrensel Expo ve 1929 Uluslarası Expo Fuarları ,1992 Olimpiyat Oyunları , 2004 Evrensel Kültürler Forumu gibi şehrin gelişmesine ivme kazandıran organizasyonlar sayesinde şehrin silüeti değişmiştir. Barcelona banliyöleri ile birlikte 2,8 milyon nüfusu vardır. Gotic, La Ribera, Leixample, La Rambla şehrin en önemli semtlerindendir.
 
1. GÜN - BARCELONA 
Barcelona El Prat havaalanında karşılama ardından profesyonel bir rehber eşliğinde sırtını dağlara yüzünü Akdeniz’e dönmüş sürprizlerle dolu kentsel gizemiyle dış cephe süslemelerinden, dokme demir pencerelerine, sokak lambalarına kadar Art Nouveau elementleriyle bezenmiş Modernist binalar ve Ortaçağ Gotik yapıtlar arasında yükselen açık hava müzesi Barcelona genel bakış panoramik turumuza Katalan Modernizm´ini yansıtan Antoni Gaudi, Lluis Domenech i Montaner, Josep Puig i Cadafalch gibi modernist mimarların eserleriyle bezeli mühendis Ildefons Cerda’nın L´Éixample´sini dolaşıyoruz. Diagonal Bulvarı, Finca Güell Evi, La casa Calvet ,La Sagrada Familia Bazilikası,Passeig de Gràcia , la Casa Milà, , Casa de les Punxes,Plaça de Catalunya Meydanı ve sonra liman bolgesinde Barselona limanının en eski bölümü Port Vell, Kolomb Heykeli, Maremagnum, Plaça d'Espanya Meydanı, Sihirli Çeşme, Las Torres Venecianas kuleleri ve turumuzun sonunda Barcelona´yı tepeden görmek için 1929´da Uluslararası Expo Fuarı ve 1992 Olimpiyat Oyunları gibi iki önemli olaya sahne olmuş denizden 173 m yükseklikteki Ortaçağ´da Museviler´in yaşadıkları Montjuic Tepesine çıkıyoruz, Olimpik Stadyum´u ziyaret ediyoruz ardından nefes kesen Montjuic taraçalarından rüya gibi fotoğraflar aldıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz, akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz..
 
2. GÜN - BARCELONA 
Sabah kahvaltı sonrası XIX. ve XX. yüzyıllar arasında Katalunya´da ortaya çıkan ekonomik patlamayla birlikte tekstil sanayisi sayesinde Barcelona´da Katalan Burjuvazisi zenginleşmeye başlayınca Antoni Gaudí´nin oncülüğünde Lluis Domenech i Montaner,Josep Puig i Cadafalch gibi modernist mimarlar Burjuvazi için hummalı bir şekilde yazlık evler, binalar , koşkler, saraylar, bahçeler,tiyatro binaları inşâ etmeye başlarlar. Bugün gezimizde bu modernist yapıları daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Halk arasında aralarındaki rekabetleri “Yunan Mitolojisi´ndeki Truva Savaşı´nı başlatan üç güzel kadın arasındaki kavgaya benzetilmiş “La manzana de la discordia” olarak tanınan üç modernist bina mimar Antoni Gaudi eseri la Casa Battló , mimar Lluis Domenech i Montaner eseri la Casa Lleó Morera ve mimar Josep Puig i Cadafalch eseri la Casa Amatller binalarının mimarisi ve efsaneleri hakkında bilgi sahibi olacağınız bir gezi sonrası.Turumuza Antoni Gaudi eseri fantastik park Parque Güell ile devam ediyoruz.Bu doğayla iç içe harika parktan sonra eski kurumuş bir su yatağı olan şehrin en canlı ve meşhur caddesi la Rambla´yı geziyoruz. Plaça Catalunya Meydanı, Fuente de Canaletes Çeşmesi, Mercado
de La Boqueria Pazarı, la Plaça Reial Meydanı ve ardından Barcelona´nın Romalılar egemenliğinde Barcino adıyla Mons Táber tepesinde kurulduğu ve kent eksenini Cardus ve Decumanus adında birbirini kesen iki ana yolun oluşturduğu Roma Forum´unun oldugu gorkemli Gotik yapıtlarının yükselen eski şehir “Ciutat Vella”yı oluşturan 4 semtten biri olan 2000 yıldır şehrin politik merkezi olagelmiş dar ve dolambaçlı yokuş yukarı ve aşağı sokaklarıyla Barcelona´nın Ortaçağ merkezi Barri Gotic semtine gidiyoruz. La Plaça Sant Jaume Meydanı, La Catedral de Barcelona, La Plaça del Rei Meydanı, Plaça Nova Meydanı, La iglesia de Santa María del Pí Kilisesi ile gezimizi tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
3. GÜN - BARCELONA 
Sabah kahvaltı ardından Camp Nou Stadyumu ziyareti ve ardindan alışveriş ve bireysel Barcelona keşfi için serbest zaman ve ardından akşam yemeği ve konaklama.
 
4. GÜN - BARCELONA EL PRAT HAVAALANI 
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman ve uçuş saatine gore el Prat havaalanına hareket ve konuklarımızı uğurlama.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
"MİNUMUM 12 KİŞİLİK GRUPLAR İÇİNDİR"
4* Otelde 3 Gece Konaklama
Sabah Akşam Yemekleri
Türkçe Profosyonel Rehberlik
Seyahat Sigortası
Programdaki Gezile
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Pegasus Havayolları Uçak Bileti
Vize 120 €
Öğlen Yemekleri
Yurt Dışı Çıkış Fonu  ( 15,00 TL )
Müze Girişleri
Otel Ekstraları
Tek Kişilik Oda Farkı 150€