Adana Uçak Bileti

Adana ili Türkiye’nin 5. Büyük ili olup Seyhan Nehri’nin üzerinde yer almaktadır. Adana Çukurova’nın merkezinde bulunur. Çukurova Üniversitesi ile ilimiz genç nüfusa sahiptir. Seyhan, Yüreğir, Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Yumurtalık olarak 13 ilçesi vardır. En büyük ilçesi Seyhan’dır. Adana ili daha çok tarım ve sanayileşme alanında faaliyet göstermiştir.

İstanbul’dan Adana’ya otobüs ile gitmek 10 saat sürerken, uçak ile 1,5 saat sürmektedir. Adana İstanbul uçak bileti fiyatlarını öğrenmek ve bilet satın almak için Seval Turizm personeli size yardımcı olmak için size bir telefon kadar yakındır. İstanbul ili dışında Adana Ankara uçak bileti ve diğer illerimizdeki bilet fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Adana uçak bileti

Adana’ya direk uçuş olarak:

  • İstanbul Atatürk Havaalanından; Türk hava yolları, Onur Air ve Atlas Jet ile
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından; Anadolu Jet, Pegasus ile
  • Ankara Esenboğa Havaalanından; AnadoluJet ve Pegasus ile
  • İzmir Adnan Menderes Havaalanından; sun express ve pegasus ile
  • Lefkoşe Ercan Havaalanından; Atlas Jet ve Bora jet ile

Yaz tarifesinde ise bodrum ve Antalya’dan haftada 2 defa seferler düzenlemekte olup uçak biletinizi bizi arayarak temin edebilirsiniz. Diğer illerden Uçak bileti temini için İstanbul ya da Ankara aktarmalı seferler düzenlenmektedir. Adana Şakir Paşa Havaalanı uluslararası hava limanı olduğu için direk olarak Yurtdışından Uçak biletlerini alıp Adana’ya uçuşlarını gerçekleştiriyorlar. Hac ve Umre döneminde Medine ve Cidde’ye rahat bir şekilde www.sevaltur.com ya da 0212 486 41 51 numaralı telefondan bize ulaşarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Almanya’dan Uçuşlarda ise günde1-2 sefer düzenlemektedir.

Adana havaalanı merkeze 3,5 km uzaklıkta olup ismi Şakir Paşa Havaalanı olarak geçmektedir. Adana’ya uçakla seyahat ten sonra Kazancılar Çarşısı, Ramazanoğluları Konağı, Çarşı Hamamı, Irmak Hamamı, Sabancı Merkez Camisi, Adana Ulu Camii gezilecek yerler ve daha birçok eser sizinle buluşacaktır. Her yıl düzenlenen Sabancı uluslararası tiyatro festivali ile oyunlar sergilenmektedir.

Adana mutfağında Dünyaca ünlü Adana kebabı ve şalgamı ile meşhurdur.  Adana iline Seval Turizm aracılığı ile uygun uçak bileti aldığınızda havaalanından 15 dakika sonra şehir merkezine inebilir Adana’da tüm merak ettiğiniz yerleri görebilirsiniz.